Hotell Torn Bismarck | Boka hotell billigt | Brandenburg, Tyskland

Index: hotel.info | Hotellförteckning | Europa | Tyskland | Burg | Torn Bismarck

 Visa alla hotell i Torn Bismarck

Topphotell i Torn Bismarck under januari

 Hotell Spree Balance Kur- und Wellnesshaus i Burg 
Spree Balance Kur- und Wellnesshaus

Ringchaussee 154
03096 Burg, Tyskland

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung

9,2 av 10
(3 Utvärdering)



 Från 80,00 EUR  
Hotell i Burg Det fyrstjärniga hotellet med sina 20 rum erbjuder logi för den anspråksfulle.
Du når centrum snabbt till fots (avstånd 0,3 km).
Gäster med speciella behov är välkomna: Hotellet erbjuder handikappvänliga rum samt tvättservice. Husdjur är välkomna. Du har tillgång till internet i så väl allmänna utrymmen (WLAN) som på rummet. Kontakta receptionen om du vill lämna dina värdesaker till förvaring eller använd kassaskåpet på rummet. Rumservice och telefonväckning är bara två exempel på tjänster som det erfarna hotellteamet erbjuder sina gäster. Hotellet erbjuder kostnadsfri parkering.
I badrummet hittar du en hårtork och en badrock. Hotellet har rökfria rum där vi gärna ställer in en barnsäng till ditt barn. Gästrummen är naturligtvis utrustade med TV och telefon. Det finns en minibar med kylda drycker i ditt rum.
På det här hotellet kan du koppla av med professionell massage och även använda andra behandlingsalternativ. Hotellets bastu är en plats för avkoppling. Du kan boka en skönhetsbehandling på hotellet.
Köksmästaren ser fram emot ditt besök i restaurangen (med uteservering) och i bistron (det finns även speciella rätter för vegetarianer och diabetiker). Hotellbaren erbjuder ett stort urval av drinkar.
 Hotell Hotel am See Seehotel Burg im Spreewald i Burg 
Hotel am See Seehotel Burg im Spreewald

Willischzaweg 69
03096 Burg, Tyskland

Hotel 3,5 Sterne Hotelbewertung

7,8 av 10
(26 Utvärdering)



 Från 55,00 EUR  
Hotell i Burg Hotellet har 35 rum och av dessa är 20 dubbelrum.
Hotellet befinner sig inte långt från centrum (ca 3,0 km).
Rumsservicen hjälper gärna till med alla önskemål. Lätt att hitta parkeringsplats: hotellet erbjuder kostnadsfria parkeringsplatser.
Det finns naturligtvis en hårtork i badrummet. Ditt rum har TV och telefon. Rummet har en minibar där du kan släcka törsten. Du kan även boka ett rökfritt rum på det här hotellet (om sådana finns lediga).
Hotellet erbjuder sina gäster en bastu med ångbad för avkoppling. Hotellet erbjuder många olika behandlingsalternativ. Professionell massage är speciellt omtyckt. Sportintresserade gäster får gärna använda gymmet. Unna dig en skönhetsbehandling direkt på hotellet. I bubbelpoolens sprudlande vatten kan man koppla av och tänka på annat även efter ansträngande dagar.
När vädret är vackert inbjuder hotellrestaurangens terrass till ett besök. På kvällarna är du välkommen till hotellbaren. Hotellet har café/bistro som erbjuder mindre snacks. Hotellet har en trevlig vin-/ölstuga.
 Hotell Hotel Zum Leineweber i Burg 
Hotel Zum Leineweber

Am Waldrand
03096 Burg, Tyskland

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung

8,7 av 10
(20 Utvärdering)



 Från 45,00 EUR  
Hotell i Burg Detta resmål är ett komforthotell för den anspråksfulle (tre stjärnor) och har 41 rum.
Hotellet ligger i centrum (avstånd till centrum 0,0 km).
Hotellet har rökfria rum där du gärna får övernatta med din fyrbenta, bästa vän (meddela om du vill ha ett rökfritt rum när du bokar). Rumsservicen hjälper gärna till med alla önskemål. Hotellet har egna parkeringsplatser för fordon.
Ditt rum har TV och telefon. Det finns naturligtvis en hårtork i badrummet. Rummet har en minibar där du kan släcka törsten.
Bastu och massage är bara två delar i hotellets mångsidiga service. Sportintresserade gäster får gärna använda gymmet. Unna dig en skönhetsbehandling direkt på hotellet. Fråga efter de olika terapialternativ som hotellet erbjuder! Med hotellets lånecyklar är du oberoende - ge dig ut på upptäcktsfärd!
Se fram emot rätterna som serveras i restaurangen (med uteservering) - de passar även diabetiker och vegetarianer.
 Hotell Hotel Zur Bleiche Resort und Spa i Burg 
Hotel Zur Bleiche Resort und Spa

Bleichestraße 16
03096 Burg, Tyskland

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung

8,2 av 10
(4 Utvärdering)



 Från 160,00 EUR  
Hotell i Burg Det fyrstjärniga hotellet har 94 bekvämt inredda rum.
Kontakta receptionen om du vill lämna dina värdesaker till förvaring eller använd kassaskåpet på rummet. Barn är välkomna! Det finns en lekplats och det går givetvis även bra att få en barnsäng på rummet (om detta önskas ber vi dig meddela detta vid bokningen). Rumservice och telefonväckning är bara två exempel på tjänster som det erfarna hotellteamet erbjuder sina gäster. Hotellet har parkeringsplatser där du kan parkera kostnadsfritt. Receptionen är öppen och bemannad dygnet runt.
Utnyttja hotellets många erbjudanden på temat hälsa och välmående, som t.ex. bastu, solarium, ångbad och bubbelpool - det finns en badrock du kan använda. Du kan även utföra kontorsarbeten i ditt rum tack vare skrivbord, internetuppkoppling och telefon. Rummen är inredda med radio och TV (kabel TV). I badrummet finns en hårtork. Det finns en minibar med kylda drycker i ditt rum. Hotellet har givetvis även rökfria rum (ange detta önskemål här när du bokar online).
Simma dina rundor och håll dig fit: i hotellets olika simhallar kan du välja om du vill bada inne eller ute under bar himmel när vädret tillåter detta! På det här hotellet kan du koppla av med professionell massage och även använda andra behandlingsalternativ. Hotellgästerna använder gärna gymmet. Du kan boka en skönhetsbehandling på hotellet. Hotellet lånar ut cyklar för kortare eller längre utflykter i omgivningen.
Se fram emot rätterna som serveras i hotellets café/bistro eller i restaurangen (med uteservering) - här erbjuds även speciella alternativ för vegetarianer och diabetiker. Avsluta kvällen i baren tillsammans med andra hotellgäster. Njut av kvällen i hotellets egen vin-/ölstuga.
 Hotell Bio-Hotel Kolonieschänke Burg i Burg 
Bio-Hotel Kolonieschänke Burg

Ringchaussee 136
03096 Burg, Tyskland

Hotel 2,5 Sterne Hotelbewertung

8,3 av 10
(22 Utvärdering)



 Från 39,00 EUR  
Hotell i Burg Hotellet har 18 rum och av dessa är 18 dubbelrum.
Hotellet befinner sig inte långt från centrum (ca 3,0 km).
Rumsservicen hjälper gärna till med alla önskemål. Hotellet har egna parkeringsplatser för fordon.
Det finns naturligtvis en hårtork i badrummet. Ditt rum har TV och telefon. Du kan även boka ett rökfritt rum på det här hotellet (om sådana finns lediga).
Med hotellets lånecyklar är du oberoende - ge dig ut på upptäcktsfärd!
Se fram emot den variation av rätter - även vegetariska - som erbjuds i hotellrestaurangen.

 Visa alla hotell i Torn Bismarck

Översikt över fördelarna

Mer än 210.000 hotell världen runt
Över 1.000.000 gästrecensioner
Bästa pris-garanti
Avgiftsfri bokning
Kostnadsfri avbokning
Betalning direkt på hotellet

Toppresmål

Paris
1046 hotell
Rome
591 hotell
London
439 hotell
Prag
442 hotell
Barcelona
297 hotell
New York
270 hotell
Hamburg
201 hotell
Wien
228 hotell
Venedig
207 hotell
Amsterdam
160 hotell
 
 
 
 


hotels deutsch  -  hotels english  -  hôtels français  -  hoteles español  -  alberghi italiano  -  hotels català  -  hotelů česky  -  szálloda magyar
hotels nederlands  -  hoteli polski  -  hotéis português  -  hotels română  -  отелей pусский  -  hotellia suomi  -  hotell svenska  -  oteller türkçe  -  酒店 中文

Upphovsrätt (c) 2001-2010 hotel.info GmbH
Alla rättigheter förbehålls. Nämnda märken tillhör respektive ägare. Genom att använda den här webbplatsen godkänner du hotel.info-allmänna affärsvillkor.
hotel.info GmbH ansvarar inte för innehållet på externt länkade Internetwebbplatser. Redaktionsruta