Hotell Sankt Kathrein am Hauenstein | Boka hotell billigt | Styria, Österrike

Index: hotel.info | Hotellförteckning | Europa | Österrike | Sankt Kathrein am Hauenstein

 Visa alla hotell i Sankt Kathrein am Hauenstein

Topphotell i Sankt Kathrein am Hauenstein under december

 Hotell Hotel Roseggerhof i Sankt Kathrein am Hauenstein 
Hotel Roseggerhof

Obere Zeil 34
8671 Sankt Kathrein am Hauenstein, Österrike

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung

9,4 av 10
(3 Utvärdering)



 Från 30,00 EUR  
Hotell i Sankt Kathrein am Hauenstein Detta medelklasshotell har totalt 23 rum.
Kontakta receptionen om du vill lämna dina värdesaker till förvaring eller använd kassaskåpet på rummet. Barn är välkomna! Det finns en lekplats och det går givetvis även bra att få en barnsäng på rummet (om detta önskas ber vi dig meddela detta vid bokningen). Hotellet välkomnar husdjur och de får gärna bo i ett rökfritt rum (meddela när du bokar om du vill ha detta). Hotellet har parkeringsplatser där du kan parkera kostnadsfritt. Önskar du något ringer du bara den trevliga rumsservicen.
Alla rum på hotellet har badrum och en del har även en balkong. På rummen finns radio och TV. Det finns förstås en hårtork i ditt rum. Det finns internetuppkoppling på rummet.
Skäm bort dig själv med massage mellan två bastubesök.
Se fram emot rätterna som serveras i hotellets café/bistro eller i restaurangen (med uteservering) - här erbjuds även speciella alternativ för vegetarianer och diabetiker.
 Hotell Narnhoferwirt St Jakob im Walde i St Jakob im Walde 
Narnhoferwirt St Jakob im Walde

Steinhoef 23
8255 St Jakob im Walde, Österrike

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung
 Från 72,00 EUR  
Hotell i St Jakob im Walde Detta medelklasshotell har totalt 12 rum.
Barn är givetvis välkomna på hotellet! Hotellet har en egen lekplats och erbjuder även rökfria rum (meddela när du bokar om du vill ha detta). Rumservice och telefonväckning är bara två exempel på tjänster som det erfarna hotellteamet erbjuder sina gäster. Kontakta receptionen om du vill lämna dina värdesaker till förvaring eller använd kassaskåpet på rummet. Hotelledningen tillåter att husdjur tas med. Hotellet har parkeringsplatser där du kan parkera kostnadsfritt. Hotellet erbjuder möjligheten att hyra en bil till ett bra pris under din vistelse.
Det finns förstås en hårtork i ditt rum. Ditt rum har naturligtvis TV (med kabelanslutning).
Rulla iväg kloten på banan och behåll formen: i hotellets simhall kan du ta ett dopp under bar himmel när vädret är bra! På tennisbanan får du full valuta för pengarna, informera dig i receptionen! Hotellets bastu är en plats för avkoppling.
Avsluta kvällen i hotellets egen restaurang.
 Hotell Hotel-Restaurant Winkler i Mürzzuschlag 
Hotel-Restaurant Winkler

Stadtplatz 3
8680 Mürzzuschlag, Österrike

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung

8,3 av 10
(3 Utvärdering)



 Från 65,00 EUR  
Hotell i Mürzzuschlag Det fyrstjärniga hotellet har 28 bekvämt inredda rum.
Hotellet ligger nära motorvägen och är lätt att nå (avstånd 1,5 km) och det är samtidigt mycket centralt (0,0 km till centrum). Hotellet ligger nära järnvägsstationen (bara 0,5 km fågelvägen).
Receptionen är bemannad dygnet runt och erbjuder telefonväckning. Hotellet välkomnar husdjur och de får gärna bo i ett rökfritt rum (meddela när du bokar om du vill ha detta). Önskar du något ringer du bara den trevliga rumsservicen. Hotellet har parkeringsplatser där du kan parkera kostnadsfritt.
Ett skrivbord, ett kassaskåp, en hårtork och en radio ingår i standardutrustningen för varje rum. Ditt rum har kabel-TV och telefon. Det finns internetuppkoppling på rummet.
Avsluta kvällen i restaurangen och/eller i hotellbaren. Hotellet har även café/bistro.
 Hotell Alpenhof Hotel i Steinhaus am Semmering 
Alpenhof Hotel

Am Alpenhof 1
8685 Steinhaus am Semmering, Österrike

Hotel 3,5 Sterne Hotelbewertung
 Från 64,50 EUR  
Hotell i Steinhaus am Semmering Detta hotell har 60 rum (av dessa är 54 dubbelrum).
Hotellet är lätt att nå från motorvägen (3,0 km avstånd). Hotellet ligger inte långt från centrum (ca 3,0 km).
Kontakta receptionen om du vill lämna dina värdesaker till förvaring eller använd kassaskåpet på rummet. Du får gärna ta med dig din fyrbenta vän. Om ni vill övernatta i ett rökfritt rum meddelar du detta när du bokar. Barn är välkomna! Det finns en lekplats och det går givetvis även bra att få en barnsäng på rummet (om detta önskas ber vi dig meddela detta vid bokningen). Du kan parkera ditt fordon kostnadsfritt på hotellets parkeringsplats.
I badrummet finns en hårtork.
Vid sidan av en bastuavdelning erbjuder hotellet också en mängd olika massagealternativ. I hotellets simhall är du en gärna sedd gäst: bevisa vad du kan och håll dig fit i vattnet! Utnyttja möjligheten till skönhetsbehandling på hotellet.
Du kan njuta av en trevlig kväll i hotellrestaurangen (även utomhus om vädret är bra) eller i bistron - även diabetikerkost och vegetariska rätter erbjuds. I hotellbaren kan du njuta av en kyld dryck.
 Hotell Hotel Sonnwendhof i Semmering 
Hotel Sonnwendhof

Passhöhe 105
2680 Semmering, Österrike

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung
 Från 57,00 EUR  
Hotell i Semmering Det trestjärniga hotellet har 26 rum.
Hotellet är lätt att nå från motorvägen (3,0 km avstånd). Det är bara 0,2 km till nästa skidlift.
Receptionen är bemannad dygnet runt och erbjuder telefonväckning. Du får gärna ta med dig din fyrbenta vän. Om ni vill övernatta i ett rökfritt rum meddelar du detta när du bokar. Hotellet erbjuder kostnadsfri parkering. Du kan lämna värdesaker i receptionen för förvaring.
Eget badrum ingår i rummets standardutrustning. Om du dessutom vill ha en balkong talar du om detta när du bokar rummet.
Hotellet erbjuder dig olika möjligheter till avkoppling: på relaxavdelningen finns en bastu och ett solarium och dessutom erbjuds professionell massage.
I hotellets restaurang kan du äta gott och det finns även café/bistro för mellanmål. Hotellbaren erbjuder ett stort urval av drinkar.

 Visa alla hotell i Sankt Kathrein am Hauenstein

Översikt över fördelarna

Mer än 210.000 hotell världen runt
Över 1.000.000 gästrecensioner
Bästa pris-garanti
Avgiftsfri bokning
Kostnadsfri avbokning
Betalning direkt på hotellet

Toppresmål

Paris
1042 hotell
Rome
582 hotell
Prag
444 hotell
London
441 hotell
Barcelona
289 hotell
New York
268 hotell
Wien
227 hotell
Venedig
206 hotell
Hamburg
199 hotell
Amsterdam
156 hotell
 
 
 
 


hotels deutsch  -  hotels english  -  hôtels français  -  hoteles español  -  alberghi italiano  -  hotels català  -  hotelů česky  -  szálloda magyar
hotels nederlands  -  hoteli polski  -  hotéis português  -  hotels română  -  отелей pусский  -  hotellia suomi  -  hotell svenska  -  oteller türkçe  -  酒店 中文

Upphovsrätt (c) 2001-2009 hotel.info GmbH
Alla rättigheter förbehålls. Nämnda märken tillhör respektive ägare. Genom att använda den här webbplatsen godkänner du hotel.info-allmänna affärsvillkor.
hotel.info GmbH ansvarar inte för innehållet på externt länkade Internetwebbplatser. Redaktionsruta