Hotell Restigné | Boka hotell billigt | Centre/ Val-de-Loire, Frankrike

Index: hotel.info | Hotellförteckning | Europa | Frankrike | Restigné

 Visa alla hotell i Restigné

Topphotell i Restigné under december

 Hotell Hotel Manoir de Restigne i Restigné (Restigne) 
Hotel Manoir de Restigne

15, route de Tours
37140 Restigné (Restigne), Frankrike

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung
 Från 10,00 EUR  
Hotell i Restigné (Restigne) Det fyrstjärniga hotellet med sina 7 rum erbjuder logi för den anspråksfulle.
Du når centrum snabbt till fots (avstånd 0,5 km).
Du har tillgång till internet i så väl allmänna utrymmen (WLAN) som på rummet. Kontakta receptionen om du vill lämna dina värdesaker till förvaring eller använd kassaskåpet på rummet. Hotellet erbjuder möjligheten att hyra en bil till ett bra pris under din vistelse. Hotellet erbjuder kostnadsfri parkering.
Rummen är inredda med radio och TV (kabel TV). I badrummet hittar du en hårtork och en badrock. Hotellet har rökfria rum där vi gärna ställer in en barnsäng till ditt barn.
Rulla iväg kloten på banan och behåll formen: i hotellets simhall kan du ta ett dopp under bar himmel när vädret är bra! Unna dig en paus och besök solariet. Utnyttja hotellets breda massageerbjudande. Hotellet lånar ut cyklar för kortare eller längre utflykter i omgivningen. Du kan boka en skönhetsbehandling på hotellet.
I hotellets restaurang med bar ser man fram emot ditt besök.
 Hotell Hotel Chateau de Rochecotte i Saint-Patrice (Saint Patrice) 
Hotel Chateau de Rochecotte

43 rue Dorothée de Dino
37130 Saint-Patrice (Saint Patrice), Frankrike

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung
 Från 159,00 EUR  
Hotell i Saint-Patrice (Saint Patrice) Du märker First-Class hotellets höga standard (fyra stjärnor) i alla de 35 bekvämt inredda rummen.
Hotellet ligger i centrum (avstånd till centrum 1,0 km).
Hotellet välkomnar gäster med speciella behov: Här finns handikappvänliga rum samt tvätt- och rengöringsservice och det går även bra att ta med sig husdjur. Du har möjlighet att nyttja rumservice eller telefonväckning under din vistelse. Du har tillgång till internet via uppkoppling i ditt rum eller per WLAN (i hotellets allmänna utrymmen). Det finns ett hotellkassaskåp i den dygnet runt-öppna receptionen. Lätt att hitta parkeringsplats: hotellet erbjuder kostnadsfria parkeringsplatser.
Rummen har naturligtvis kabel-TV, telefon och en minibar. Vill du boka ett rökfritt rum? Reser du med familjen och behöver en barnsäng? Vi uppfyller gärna dina önskemål - så tala om vad du behöver när du bokar ditt rum. Det finns naturligtvis en hårtork i badrummet.
Sportintresserade gäster får gärna använda gymmet. Träna eller slappna av - allt är möjligt i hotellets utomhusbad!
Avnjut din kvällsmåltid i hotellrestaurangen och besök baren för en trevlig pratstund.
 Hotell Symboles de France - Hotel Le Prieure i Saumur (Chenehutte-les-Tuffeaux) 
Symboles de France - Hotel Le Prieure

Chenehutte-les-Tuffeaux
49350 Saumur (Chenehutte-les-Tuffeaux), Frankrike

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung
 Från 239,00 EUR  
Hotell i Saumur (Chenehutte-les-Tuffeaux) Hotellet med sina 36 bekvämt inredda rum har fyra stjärnor.
Du har tillgång till internet i ditt rum och i hotellets allmänna utrymmen (WLAN). Rumsservicen uppfyller gärna alla dina önskemål. Hotellet har egna parkeringsplatser.
I badrummet finns en hårtork och en badrock för ditt välbefinnande. Rummen har TV och telefon. Plocka ur den välfyllda minibaren under ditt besök. Hotellet har även rökfria rum (ange om du vill ha ett rökfritt rum när du bokar).
I hotellets utomhusbad är du en gärna sedd gäst: bevisa vad du kan och håll dig fit i vattnet! Använd hotellets lånecyklar för att lära känna de närmare omgivningarna!
Du kan tillbringa en trevlig kväll i hotellrestaurangen (eller ute när vädret är bra) och även beställa diabetikerkost och vegetariska rätter. Avsluta kvällen i baren tillsammans med andra hotellgäster. Du kan koppla av och avsluta kvällen i hotellets egen vin-/ölstuga.
 Hotell Chateau de Montbrun - Chateaux et Hotels Collection i Saint-Michel-sur-Loire 
Chateau de Montbrun - Chateaux et Hotels Collection

47, route du Coteau, Domaine de la Riboisière
37130 Saint-Michel-sur-Loire, Frankrike

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung
 Från 140,00 EUR  
Hotell i Saint-Michel-sur-Loire Det trestjärniga hotellet har 9 rum.
I hotellets utomhusbad är du en gärna sedd gäst: bevisa vad du kan och håll dig fit i vattnet!
I hotellets restaurang ser man fram emot ditt besök.
 Hotell Manoir de la Giraudiere Rest. le Petit Pigeonnier i Beaumont-en-Véron (Beaumont-en-Veron) 
Manoir de la Giraudiere Rest. le Petit Pigeonnier

Route de Savigny
37420 Beaumont-en-Véron (Beaumont-en-Veron), Frankrike

Hotel 2 Sterne Hotelbewertung

7,7 av 10
(4 Utvärdering)



 Från 50,00 EUR  
Hotell i Beaumont-en-Véron (Beaumont-en-Veron) Det tvåstjärniga hotellet har 24 rum.
Gäster som kommer i bil kan parkera på hotellets egna parkeringsplatser. Hotelledningen tillåter att husdjur tas med.
Gästrummen är naturligtvis utrustade med TV och telefon. Det finns internetuppkoppling på rummet.

 Visa alla hotell i Restigné

Översikt över fördelarna

Mer än 210.000 hotell världen runt
Över 1.000.000 gästrecensioner
Bästa pris-garanti
Avgiftsfri bokning
Kostnadsfri avbokning
Betalning direkt på hotellet

Toppresmål

Paris
1036 hotell
Rome
583 hotell
Prag
441 hotell
London
439 hotell
Barcelona
290 hotell
New York
270 hotell
Wien
228 hotell
Venedig
204 hotell
Hamburg
201 hotell
Amsterdam
157 hotell
 
 
 
 


hotels deutsch  -  hotels english  -  hôtels français  -  hoteles español  -  alberghi italiano  -  hotels català  -  hotelů česky  -  szálloda magyar
hotels nederlands  -  hoteli polski  -  hotéis português  -  hotels română  -  отелей pусский  -  hotellia suomi  -  hotell svenska  -  oteller türkçe  -  酒店 中文

Upphovsrätt (c) 2001-2009 hotel.info GmbH
Alla rättigheter förbehålls. Nämnda märken tillhör respektive ägare. Genom att använda den här webbplatsen godkänner du hotel.info-allmänna affärsvillkor.
hotel.info GmbH ansvarar inte för innehållet på externt länkade Internetwebbplatser. Redaktionsruta