Hotell Pamhagen | Boka hotell billigt | Burgenland, Österrike

Index: hotel.info | Hotellförteckning | Europa | Österrike | Pamhagen

 Visa alla hotell i Pamhagen

Topphotell i Pamhagen under december

 Hotell Vila Vita Pannonia i Pamhagen 
Vila Vita Pannonia

Storchengasse 1
7152 Pamhagen, Österrike

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung
 Från 87,00 EUR  
Hotell i Pamhagen Det fyrstjärniga hotellet har 169 bekvämt inredda rum.
Kontakta receptionen om du vill lämna dina värdesaker till förvaring eller använd kassaskåpet på rummet. Receptionen är bemannad dygnet runt och erbjuder telefonväckning. Du har tillgång till internet i så väl allmänna utrymmen (WLAN) som på rummet. Hotellet välkomnar husdjur och de får gärna bo i ett rökfritt rum (meddela när du bokar om du vill ha detta). Barn är välkomna! Det finns en lekplats och det går givetvis även bra att få en barnsäng på rummet (om detta önskas ber vi dig meddela detta vid bokningen). Hotellet erbjuder möjligheten att hyra en bil till ett bra pris under din vistelse. Hotellet har parkeringsplatser där du kan parkera kostnadsfritt. Utnyttja hotellets affärsvåning. Önskar du något ringer du bara den trevliga rumsservicen.
Rumsinredningen som har allt: det finns kabel-TV, luftkonditionering, telefon, en minibar och en hårtork. Utnyttja hotellets många erbjudanden på temat hälsa och välmående, som t.ex. bastu, solarium, ångbad och bubbelpool - det finns en badrock du kan använda. På rummen finns radio och TV. Alla rum på hotellet har badrum och en del har även en balkong. Pay-TV finns.
Simma dina rundor och håll dig fit: i hotellets olika simhallar kan du välja om du vill bada inne eller ute under bar himmel när vädret tillåter detta! Hotellgästerna använder gärna gymmet. Du kan boka en skönhetsbehandling på hotellet. Utnyttja hotellets breda massageerbjudande. Hotellet lånar ut cyklar för kortare eller längre utflykter i omgivningen.
Hotellet har en restaurang och café/bistro för mindre snacks. Ta en drink i hotellbaren. Hotellets egen vin-/ölstuga med uteservering erbjuder gastronomiska upplevelser.
 Hotell Hotel Zur Post i Illmitz 
Hotel Zur Post

Apetlonerstraße 2
7142 Illmitz, Österrike

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung

8,9 av 10
(15 Utvärdering)



 Från 54,00 EUR  
Hotell i Illmitz Detta medelklasshotell har totalt 48 rum.
Du når centrum snabbt till fots (avstånd 0,1 km).
Gäster som kommer i bil kan parkera på hotellets egna parkeringsplatser.
Det finns internetuppkoppling på rummet. Det finns förstås en hårtork i ditt rum. Hotellet har givetvis även rökfria rum (ange detta önskemål här när du bokar online).
Se fram emot rätterna som serveras i hotellets café/bistro eller i restaurangen (med uteservering) - här erbjuds även speciella alternativ för vegetarianer och diabetiker. Ta en drink i hotellbaren. Njut av kvällen i hotellets egen vin-/ölstuga.
 Hotell Romantik Hotel Schloss Szidonia i Röjtökmuzsaj 
Romantik Hotel Schloss Szidonia

Röjtöki ulica 37
H-9415 Röjtökmuzsaj, Ungern

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung
 Från 115,00 EUR  
Hotell i Röjtökmuzsaj Det fyrstjärniga hotellet har 32 bekvämt inredda rum.
Receptionen är bemannad dygnet runt och erbjuder telefonväckning. Barn är välkomna! Det finns en lekplats och det går givetvis även bra att få en barnsäng på rummet (om detta önskas ber vi dig meddela detta vid bokningen). Du har tillgång till internet i så väl allmänna utrymmen (WLAN) som på rummet. Kontakta receptionen om du vill lämna dina värdesaker till förvaring eller använd kassaskåpet på rummet. Hotellet välkomnar husdjur och de får gärna bo i ett rökfritt rum (meddela när du bokar om du vill ha detta). Hotellet har parkeringsplatser där du kan parkera kostnadsfritt. Utnyttja hotellets affärsvåning. Önskar du något ringer du bara den trevliga rumsservicen.
Utnyttja hotellets många erbjudanden på temat hälsa och välmående, som t.ex. bastu, solarium, ångbad och bubbelpool - det finns en badrock du kan använda. Gästrummen är naturligtvis utrustade med TV och telefon. I badrummet finns en hårtork. Det finns en minibar med kylda drycker i ditt rum.
På det här hotellet kan du koppla av med professionell massage och även använda andra behandlingsalternativ. Simma dina rundor och håll dig fit: i hotellets olika simhallar kan du välja om du vill bada inne eller ute under bar himmel när vädret tillåter detta! Hotellgästerna använder gärna gymmet. Du kan boka en skönhetsbehandling på hotellet. Hotellet lånar ut cyklar för kortare eller längre utflykter i omgivningen.
Se fram emot rätterna som serveras i hotellets café/bistro eller i restaurangen (med uteservering) - här erbjuds även speciella alternativ för vegetarianer och diabetiker. Avsluta kvällen i baren tillsammans med andra hotellgäster. Njut av kvällen i hotellets egen vin-/ölstuga.
 Hotell Hotel Seewirt i Podersdorf am See 
Hotel Seewirt

Strandplatz 1
7141 Podersdorf am See, Österrike

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung

7,5 av 10
(21 Utvärdering)



 Från 79,00 EUR  
Hotell i Podersdorf am See Hotellet med sina 35 bekvämt inredda rum har fyra stjärnor.
Hotellet ligger nästan i centrum (ca 0,0 km).
Hotellet tar emot husdjur. Rumsservicen uppfyller gärna alla dina önskemål. Hotellet har egna parkeringsplatser.
Ett skrivbord, ett kassaskåp, en hårtork och en radio ingår i standardutrustningen för varje rum. Rummen har TV och telefon. Använd badrocken som finns på rummet för att komma till din inbokade massage på ett bekvämt sätt. Eget badrum ingår i rummets standardutrustning. Om du dessutom vill ha en balkong talar du om detta när du bokar rummet. Det finns internetuppkoppling på rummet.
Ta en paus från vardagen - besök bastu, ångbad och solarium. Använd hotellets lånecyklar för att lära känna de närmare omgivningarna! I hotellets simhall är du en gärna sedd gäst: bevisa vad du kan och håll dig fit i vattnet!
Du kan njuta av en trevlig kväll i hotellrestaurangen (även utomhus om vädret är bra) eller i bistron - även diabetikerkost och vegetariska rätter erbjuds. Avsluta kvällen i baren tillsammans med andra hotellgäster. Du kan koppla av och avsluta kvällen i hotellets egen vin-/ölstuga.
 Hotell Hotel Drescher i Mörbisch 
Hotel Drescher

Hauerstraße 1
7072 Mörbisch, Österrike

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung

7,3 av 10
(17 Utvärdering)



 Från 19,00 EUR  
Hotell i Mörbisch Det fyrstjärniga hotellet har 68 bekvämt inredda rum.
Gäster som kommer i bil kan parkera på hotellets egna parkeringsplatser. Hotelledningen tillåter att husdjur tas med.
Gästrummen är naturligtvis utrustade med TV och telefon. Det finns även ett kassaskåp. Det finns förstås en hårtork i ditt rum.
Hotellet har bastu och solarium. Simma dina rundor och håll dig fit i hotellets simhall!
Se fram emot rätterna som serveras i hotellets café/bistro eller i restaurangen (med uteservering) - här erbjuds även speciella alternativ för vegetarianer och diabetiker. Ta en drink i hotellbaren. Njut av kvällen i hotellets egen vin-/ölstuga.

 Visa alla hotell i Pamhagen

Översikt över fördelarna

Mer än 210.000 hotell världen runt
Över 1.000.000 gästrecensioner
Bästa pris-garanti
Avgiftsfri bokning
Kostnadsfri avbokning
Betalning direkt på hotellet

Toppresmål

Paris
1048 hotell
Rome
591 hotell
London
439 hotell
Prag
444 hotell
Barcelona
297 hotell
New York
270 hotell
Hamburg
204 hotell
Wien
229 hotell
Venedig
206 hotell
Amsterdam
158 hotell
 
 
 
 


hotels deutsch  -  hotels english  -  hôtels français  -  hoteles español  -  alberghi italiano  -  hotels català  -  hotelů česky  -  szálloda magyar
hotels nederlands  -  hoteli polski  -  hotéis português  -  hotels română  -  отелей pусский  -  hotellia suomi  -  hotell svenska  -  oteller türkçe  -  酒店 中文

Upphovsrätt (c) 2001-2009 hotel.info GmbH
Alla rättigheter förbehålls. Nämnda märken tillhör respektive ägare. Genom att använda den här webbplatsen godkänner du hotel.info-allmänna affärsvillkor.
hotel.info GmbH ansvarar inte för innehållet på externt länkade Internetwebbplatser. Redaktionsruta