Hotell Neufarn | Boka hotell billigt | Bayern, Tyskland

Index: hotel.info | Hotellförteckning | Europa | Tyskland | Neufarn

 Visa alla hotell i Neufarn

Topphotell i Neufarn under mars

 Hotell Hotel und Gutsgasthof Stangl i Neufarn 
Hotel und Gutsgasthof Stangl

Münchener Straße1
85646 Neufarn, Tyskland

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung
Hotell i Neufarn Det fyrstjärniga hotellet med sina 56 rum erbjuder logi för den anspråksfulle.
Hotellet ligger vid motorvägen och är lätt att nå (avstånd 2,0 km).
Gäster med speciella behov är välkomna: Hotellet erbjuder handikappvänliga rum samt tvättservice. Husdjur är välkomna. Du har tillgång till internet i så väl allmänna utrymmen (WLAN) som på rummet. Rumservice och telefonväckning är bara två exempel på tjänster som det erfarna hotellteamet erbjuder sina gäster. Hotellet erbjuder kostnadsfri parkering. I receptionen finns ett kassaskåp där du kan förvara dina värdesaker.
Hotellet har rökfria rum där vi gärna ställer in en barnsäng till ditt barn. Gästrummen är naturligtvis utrustade med TV och telefon. I badrummet finns en hårtork. Plocka ur den välfyllda minibaren under ditt besök.
Hotellet lånar ut cyklar för kortare eller längre utflykter i omgivningen.
Köksmästaren ser fram emot ditt besök i restaurangen (med uteservering) och erbjuder dig gärna speciella rätter för vegetarianer och diabetiker. Hotellbaren erbjuder ett stort urval av drinkar.
 Hotell Best Western Hotel Erb Parsdorf i Parsdorf 
Best Western Hotel Erb Parsdorf

Posthalterring 1
85599 Parsdorf, Tyskland

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung

8,1 av 10
(199 Utvärdering)



Hotell i Parsdorf Det fyrstjärniga hotellet med sina 120 rum erbjuder logi för den anspråksfulle.
Det går mycket snabbt att nå hotellet när man kommer från motorvägen.
Gäster med speciella behov är välkomna: Hotellet erbjuder handikappvänliga rum samt tvättservice. Husdjur är välkomna. Hotellet erbjuder kostnadsfri parkering. Önskar du något ringer du bara den trevliga rumsservicen.
Ett skrivbord, ett kassaskåp, en hårtork och en radio ingår i standardutrustningen för varje rum. Gästrummen är naturligtvis utrustade med TV och telefon. Pay-TV finns. Det finns rökfria rum för icke rökare. Det finns en minibar med kylda drycker i ditt rum. Det finns internetuppkoppling på rummet.
Utnyttja hotellets många erbjudanden på området hälsa och välmående, som t.ex. bastu, solarium, ångbad och bubbelpool. På hotellet finns möjlighet att tillbringa en trivsam kväll i restaurangen eller på hotellets egen bowlingbana om du vill röra på dig. Du kan boka en skönhetsbehandling på hotellet. Hotellgästerna använder gärna gymmet.
Avsluta kvällen i baren tillsammans med andra hotellgäster. Hotellet har även café/bistro.
 Hotell Räter-Park Hotel DEPENDANCE i Kirchheim b. München 
Räter-Park Hotel DEPENDANCE

Räterstraße 9
85551 Kirchheim b. München, Tyskland

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung

7,5 av 10
(57 Utvärdering)



Hotell i Kirchheim b. München Hotellet har tre stjärnor och erbjuder totalt 46 rum.
Hotellet ligger direkt vid järnvägsstationen (bara 0,3 km fågelvägen). Närheten till motorvägen (0,9 km) gör att man når hotellet på ett bekvämt sätt när man kommer med bil.
Du har tillgång till internet i ditt rum och i hotellets allmänna utrymmen (WLAN). Du får gärna ta med dig din fyrbenta vän. Om ni vill övernatta i ett rökfritt rum meddelar du detta när du bokar. Hotellet har egna parkeringsplatser. Rumsservicen uppfyller gärna alla dina önskemål.
Rummen har TV och telefon. I badrummet finns en hårtork. Det finns möjlighet att titta på Pay-TV. Plocka ur den välfyllda minibaren under ditt besök.
Efter en händelserik dag kan du koppla av och njuta i ångbad och bastu. Gäster som tycker om sport kan använda gymmet.
Du kan njuta av en trevlig kväll i hotellrestaurangen (även utomhus om vädret är bra) eller i bistron - även diabetikerkost och vegetariska rätter erbjuds. I hotellbaren kan du njuta av en kyld dryck. Du kan koppla av och avsluta kvällen i hotellets egen vin-/ölstuga.
 Hotell Räter Park Hotel i Kirchheim bei München 
Räter Park Hotel

Räterstraße 9
85551 Kirchheim bei München, Tyskland

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung

6,3 av 10
(4 Utvärdering)



Hotell i Kirchheim bei München Det fyrstjärniga hotellet har 103 bekvämt inredda rum.
Hotellet ligger direkt vid motorvägen och är lätt att nå. Golfplatsen finns på gångavstånd och ligger bara 1,0 km bort.
Barn är välkomna! Det finns en lekplats och det går givetvis även bra att få en barnsäng på rummet (om detta önskas ber vi dig meddela detta vid bokningen). Du kan lämna dina värdesaker för förvaring i hotellets kassaskåp i den dygnet runt-öppna receptionen. Du har tillgång till internet i så väl allmänna utrymmen (WLAN) som på rummet. Hotellet välkomnar husdjur och de får gärna bo i ett rökfritt rum (meddela när du bokar om du vill ha detta). Rumservice och telefonväckning är bara två exempel på tjänster som det erfarna hotellteamet erbjuder sina gäster. Utnyttja hotellets affärsvåning. Hotellet har parkeringsplatser där du kan parkera kostnadsfritt.
På rummen finns radio och TV. I badrummet finns en hårtork. Det finns en minibar med kylda drycker i ditt rum.
Hotellets ångbad med bastu är en plats för avkoppling. Hotellgästerna använder gärna gymmet. Hotellet lånar ut cyklar för kortare eller längre utflykter i omgivningen.
Avsluta kvällen i restaurangen och/eller i hotellbaren. Hotellet har även café/bistro. Hotellets egen vin-/ölstuga med uteservering erbjuder gastronomiska upplevelser.
 Hotell Hotel Restaurant Alter Hof i Vaterstetten 
Hotel Restaurant Alter Hof

Fasanenstraße 4
85591 Vaterstetten, Tyskland

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung

8,0 av 10
(45 Utvärdering)



Hotell i Vaterstetten Det trestjärniga hotellet har 44 rum.
Det går mycket snabbt att nå hotellet när man kommer från motorvägen.
Gäster med speciella behov är välkomna: Hotellet erbjuder handikappvänliga rum samt tvättservice. Husdjur är välkomna. Du har tillgång till internet i så väl allmänna utrymmen (WLAN) som på rummet. Gäster som kommer i bil kan parkera på hotellets egna parkeringsplatser.
Alla rum på hotellet har badrum och en del har även en balkong. Gästrummen är naturligtvis utrustade med TV och telefon. Det finns rökfria rum för icke rökare. Det finns förstås en hårtork i ditt rum.
Tillbringar du gärna en trivsam kväll i restaurangen eller föredrar du en trevlig bowlingkväll? Du kan få båda!

 Visa alla hotell i Neufarn

Våra fördelar

Mer än 210.000 hotell världen runt
Över 1.000.000 gästrecensioner
Bästa pris-garanti
Avgiftsfri bokning
Kostnadsfri avbokning
Betalning direkt på hotellet

Toppresmål

Paris
986 hotell
Rome
598 hotell
London
466 hotell
Prag
447 hotell
Barcelona
296 hotell
New York City
261 hotell
Hamburg
205 hotell
Wien
230 hotell
Venedig
210 hotell
Amsterdam
156 hotell
 
 
 
 


hotels deutsch  -  hotels english  -  hôtels français  -  hoteles español  -  alberghi italiano  -  hotels català  -  hotelů česky  -  szálloda magyar
hotels nederlands  -  hoteli polski  -  hotéis português  -  hotels română  -  отелей pусский  -  hotellia suomi  -  hotell svenska  -  oteller türkçe  -  酒店 中文

Upphovsrätt (c) 2001-2010 hotel.info GmbH
Alla rättigheter förbehålls. Nämnda märken tillhör respektive ägare. Genom att använda den här webbplatsen godkänner du hotel.info-allmänna affärsvillkor.
hotel.info GmbH ansvarar inte för innehållet på externt länkade Internetwebbplatser. Redaktionsruta