Hotell Goldiwil (Thun) | Boka hotell billigt | Berne, Schweiz

Index: hotel.info | Hotellförteckning | Europa | Schweiz | Goldiwil (Thun)

 Visa alla hotell i Goldiwil (Thun)

Topphotell i Goldiwil (Thun) under februari

 Hotell Hotel Blümlisalp i Goldiwil (Thun) 
Hotel Blümlisalp

Dorfstraße 88
3624 Goldiwil (Thun), Schweiz

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung

7,7 av 10
(18 Utvärdering)



Hotell i Goldiwil (Thun) Komforthotellet är ett hotell för den anspråksfulle (tre stjärnor) och har 10 rum för gäster.
Parkera ditt fordon kostnadsfritt på hotellets parkering. Dina fyrfota vänner är också välkomna på hotellet. Dina värdesaker får gärna ligga i kassaskåpet i receptionen under ditt besök.
Radio, kabel TV och Pay TV sörjer för underhållning på rummet. Om du skulle behöva arbeta under ditt besök så kan du göra detta på rummet där du har skrivbord, telefon och internetuppkoppling.
Hotellet erbjuder sina gäster en bastu med ångbad för avkoppling. Sportintresserade gäster får gärna använda gymmet.
Avnjut din kvällsmåltid i hotellets egen restaurang och träffa andra hotellgäster i baren.
 Hotell Hotel Alpenblick i Heiligenschwendi 
Hotel Alpenblick

Schwendi 328
3625 Heiligenschwendi, Schweiz

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung

7,9 av 10
(12 Utvärdering)



Hotell i Heiligenschwendi Det trestjärniga hotellet har 17 rum.
Det är bara 0,5 km till nästa skidlift.
Rummen har TV och telefon. Eget badrum ingår i rummets standardutrustning. Om du dessutom vill ha en balkong talar du om detta när du bokar rummet. Det finns rökfria rum för icke rökare.
I bastun har du möjlighet att koppla av.
När vädret är bra kan du äta kvällsmålet på terrassen. Du kan koppla av och avsluta kvällen i hotellets egen vin-/ölstuga.
 Hotell Hotel Restaurant Chartreuse i Hünibach 
Hotel Restaurant Chartreuse

Staatsstraße 142
3626 Hünibach, Schweiz

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung

6,5 av 10
(5 Utvärdering)



Hotell i Hünibach Hotellet har tre stjärnor och erbjuder totalt 15 rum.
Hotellet ligger inte långt från centrum (ca 3,0 km). Hotellet är lätt att nå från motorvägen (2,0 km avstånd).
Hotellet har en egen lekplats för barnen och du kan även få en barnsäng på rummet (meddela om du vill ha detta när du bokar). Du får gärna ta med dig din fyrbenta vän. Om ni vill övernatta i ett rökfritt rum meddelar du detta när du bokar. Du har tillgång till internet i ditt rum och i hotellets allmänna utrymmen (WLAN). Hotellpersonalen erbjuder rumservice och telefonväckning. Du kan parkera ditt fordon kostnadsfritt på hotellets parkeringsplats.
Rummet är naturligtvis även inrett med ett skrivbord och det finns ett kassaskåp, en hårtork och en radio. Rummen har TV och telefon.
I hotellrestaurangen kan du avnjuta en trevlig kväll - här hittar även vegetarianer något som passar. På kvällarna är du välkommen till hotellbaren.
 Hotell Freienhof Swiss Quality Hotel i Thun 
Freienhof Swiss Quality Hotel

Freienhofgasse 3
3600 Thun, Schweiz

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung

6,7 av 10
(12 Utvärdering)



Hotell i Thun Det fyrstjärniga hotellet med sina 69 rum erbjuder logi för den anspråksfulle.
Du tar dig snabbt från motorvägen till hotellet (2,0 km bort) och därifrån till centrum (avstånd till centrum 0,2 km). Affärsresenärer uppskattar närheten till mässan (1,0 km). Hotellet ligger direkt vid järnvägsstationen (bara 0,4 km fågelvägen).
Önskar du något ringer du bara den trevliga rumsservicen. Gäster som kommer i bil kan parkera på hotellets egna parkeringsplatser.
Alla rum är utrustade med TV, telefon och möjlighet att koka kaffe och te. I badrummet finns en hårtork. Det finns rökfria rum för icke rökare. Det finns även ett kassaskåp.
Du kan äta gott i restaurangen och i hotellbaren.
 Hotell Elite Hotel Thun i Thun 
Elite Hotel Thun

Bernstraße 1
3600 Thun, Schweiz

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung

5,9 av 10
(17 Utvärdering)



Hotell i Thun Bra gästservice är viktigt för innehavarna av detta bekväma medelklasshotell. Hotellteamet finns därför till hands för gästerna dygnet runt.
Hotellet erbjuder 39 gästrum (av dessa är 29 dubbelrum).
Hotellet ligger inte långt bort från vare sig motorvägen (1,0 km bort) eller centrum (0,0 km). Hotellets läge är perfekt för mässbesökare eftersom avståndet bara är 1,0 km.
Du har tillgång till internet i ditt rum och i hotellets allmänna utrymmen (WLAN). Du kan hyra bil direkt på hotellet under din vistelse. Du kan lämna värdesaker i receptionen för förvaring.
Gästrummen har naturligtvis kabel-TV och telefon. Det finns naturligtvis en hårtork i badrummet. På rummet väntar en minibar med diverse godsaker på dig.
Hotellet erbjuder dig en enastående restaurang samt möjlighet att använda hotellets egen bowlingbana.
På kvällarna är du välkommen till hotellbaren.

 Visa alla hotell i Goldiwil (Thun)

Våra fördelar

Mer än 210.000 hotell världen runt
Över 1.000.000 gästrecensioner
Bästa pris-garanti
Avgiftsfri bokning
Kostnadsfri avbokning
Betalning direkt på hotellet

Toppresmål

Paris
984 hotell
Rome
600 hotell
London
480 hotell
Prag
447 hotell
Barcelona
293 hotell
New York City
272 hotell
Hamburg
204 hotell
Wien
229 hotell
Venedig
209 hotell
Amsterdam
161 hotell
 
 
 
 


hotels deutsch  -  hotels english  -  hôtels français  -  hoteles español  -  alberghi italiano  -  hotels català  -  hotelů česky  -  szálloda magyar
hotels nederlands  -  hoteli polski  -  hotéis português  -  hotels română  -  отелей pусский  -  hotellia suomi  -  hotell svenska  -  oteller türkçe  -  酒店 中文

Upphovsrätt (c) 2001-2010 hotel.info GmbH
Alla rättigheter förbehålls. Nämnda märken tillhör respektive ägare. Genom att använda den här webbplatsen godkänner du hotel.info-allmänna affärsvillkor.
hotel.info GmbH ansvarar inte för innehållet på externt länkade Internetwebbplatser. Redaktionsruta