Hotell Bann | Boka hotell billigt | Saarland, Tyskland

Index: hotel.info | Hotellförteckning | Europa | Tyskland | Bann

 Visa alla hotell i Bann

Topphotell i Bann under januari

 Hotell Landhotel zum Storchennest i Bann 
Landhotel zum Storchennest

Hauptstraße 127
66851 Bann, Tyskland

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung

8,3 av 10
(7 Utvärdering)



 Från 32,80 EUR  
Hotell i Bann Detta medelklasshotell har totalt 11 rum.
Hotellet ligger vid motorvägen och är lätt att nå (avstånd 3,0 km).
Rumservice och telefonväckning är bara två exempel på tjänster som det erfarna hotellteamet erbjuder sina gäster. Barn är välkomna! Det finns en lekplats och det går givetvis även bra att få en barnsäng på rummet (om detta önskas ber vi dig meddela detta vid bokningen). Hotellet har parkeringsplatser där du kan parkera kostnadsfritt.
Alla rum är utrustade med TV, telefon och möjlighet att koka kaffe och te. Det finns internetuppkoppling på rummet. En del av de trevligt inredda rummen har en balkong. Ditt rum har naturligtvis TV (med kabelanslutning). Hotellet har givetvis även rökfria rum (ange detta önskemål här när du bokar online).
Hotellet lånar ut cyklar för kortare eller längre utflykter i omgivningen.
Se fram emot rätterna i vår restaurang (med uteservering) - här erbjuds även alternativ speciellt för vegetarianer och diabetiker.
 Hotell Kurvilla Sickingen i Landstuhl 
Kurvilla Sickingen

Hauptstraße 37 - 39
66849 Landstuhl, Tyskland

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung

8,2 av 10
(10 Utvärdering)



 Från 65,00 EUR  
Hotell i Landstuhl Detta resmål är ett komforthotell för den anspråksfulle (tre stjärnor) och har 24 rum.
Tänk på hotellets fördelaktiga läge: Avstånd till motorvägen 2,0 km. Och till centrum bara 0,2 km. Man når hotellet snabbt till fots från järnvägsstationen.
Du har möjlighet att nyttja rumservice eller telefonväckning under din vistelse. Du har tillgång till internet via uppkoppling i ditt rum eller per WLAN (i hotellets allmänna utrymmen). Hotellet har rökfria rum där du gärna får övernatta med din fyrbenta, bästa vän (meddela om du vill ha ett rökfritt rum när du bokar). Lätt att hitta parkeringsplats: hotellet erbjuder kostnadsfria parkeringsplatser.
Ditt rum har TV och telefon.
På kvällarna är du välkommen till hotellbaren.
 Hotell Airhotel Royal i Landstuhl 
Airhotel Royal

Gartenstraße 7-9
66849 Landstuhl, Tyskland

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung

9,2 av 10
(106 Utvärdering)



 Från 66,00 EUR  
Hotell i Landstuhl Du märker First-Class hotellets höga standard (fyra stjärnor) i alla de 20 bekvämt inredda rummen.
Tänk på hotellets fördelaktiga läge: Avstånd till motorvägen 1,0 km. Och till centrum bara 0,5 km. Man når hotellet snabbt till fots från järnvägsstationen.
Du har tillgång till internet via uppkoppling i ditt rum eller per WLAN (i hotellets allmänna utrymmen). Rumsservicen hjälper gärna till med alla önskemål. Hotellet har egna parkeringsplatser för fordon.
Rummet är naturligtvis även inrett med ett skrivbord och det finns ett kassaskåp, en hårtork och en radio. Ditt rum har TV och telefon. Du kan njuta av kvällarna på rummets egen balkong - meddela att du önskar detta innan du kommer. Du kan även boka ett rökfritt rum på det här hotellet (om sådana finns lediga). Rummet har en minibar där du kan släcka törsten.
Med hotellets lånecyklar är du oberoende - ge dig ut på upptäcktsfärd! Unna dig en skönhetsbehandling direkt på hotellet. Fråga efter de olika terapialternativ som hotellet erbjuder!
 Hotell Hotel Goldinger i Landstuhl 
Hotel Goldinger

Von-Richthofen-Straße
66849 Landstuhl, Tyskland

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung

7,6 av 10
(43 Utvärdering)



 Från 59,00 EUR  
Hotell i Landstuhl Hotellet har tre stjärnor och erbjuder totalt 15 rum.
Hotellet ligger inte långt bort från vare sig motorvägen (3,0 km bort) eller centrum (0,1 km). Hotellet ligger i direkt anslutning till flygplatsen (5,0 km). Läget är perfekt för tågresenärer: Från järnvägsstationen till hotellet är det bara 1,0.
Du har tillgång till internet i ditt rum och i hotellets allmänna utrymmen (WLAN). Hotellet har egna parkeringsplatser.
Rummen har TV och telefon. Hotellet har även rökfria rum (ange om du vill ha ett rökfritt rum när du bokar). På rummet väntar en minibar med diverse godsaker på dig.
Koppla av i hotellets bastu.
Du har tillgång till café/bistro och hotellets egen restaurang.
 Hotell AKZENT Hotel Fröhlich i Kaiserslautern 
AKZENT Hotel Fröhlich

Dansenberger-Str.10
67661 Kaiserslautern, Tyskland

Hotel 3,5 Sterne Hotelbewertung

8,6 av 10
(3 Utvärdering)



 Från 68,00 EUR  
Hotell i Kaiserslautern Gästrummen är naturligtvis utrustade med TV och telefon. I badrummet finns en hårtork. Det finns internetuppkoppling på rummet. Det finns även ett kassaskåp.
I hotellets restaurang ser man fram emot ditt besök.

 Visa alla hotell i Bann

Översikt över fördelarna

Mer än 210.000 hotell världen runt
Över 1.000.000 gästrecensioner
Bästa pris-garanti
Avgiftsfri bokning
Kostnadsfri avbokning
Betalning direkt på hotellet

Toppresmål

Paris
1043 hotell
Rome
589 hotell
London
439 hotell
Prag
443 hotell
Barcelona
296 hotell
New York
270 hotell
Hamburg
202 hotell
Wien
228 hotell
Venedig
206 hotell
Amsterdam
159 hotell
 
 
 
 


hotels deutsch  -  hotels english  -  hôtels français  -  hoteles español  -  alberghi italiano  -  hotels català  -  hotelů česky  -  szálloda magyar
hotels nederlands  -  hoteli polski  -  hotéis português  -  hotels română  -  отелей pусский  -  hotellia suomi  -  hotell svenska  -  oteller türkçe  -  酒店 中文

Upphovsrätt (c) 2001-2010 hotel.info GmbH
Alla rättigheter förbehålls. Nämnda märken tillhör respektive ägare. Genom att använda den här webbplatsen godkänner du hotel.info-allmänna affärsvillkor.
hotel.info GmbH ansvarar inte för innehållet på externt länkade Internetwebbplatser. Redaktionsruta