Hotell Baltrum | Boka hotell billigt | Lower Saxony, Tyskland

Index: hotel.info | Hotellförteckning | Europa | Tyskland | Baltrum

 Visa alla hotell i Baltrum

Topphotell i Baltrum under december

 Hotell AKZENT Hotel Seehof i Baltrum 
AKZENT Hotel Seehof

Westdorf 86
26579 Baltrum, Tyskland

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung
 Från 40,00 EUR  
Hotell i Baltrum Detta medelklasshotell har totalt 40 rum.
Du når centrum snabbt till fots (avstånd 0,2 km).
Hotelledningen tillåter att husdjur tas med.
Du kan även utföra kontorsarbeten i ditt rum tack vare skrivbord, internetuppkoppling och telefon. På rummen finns radio och TV.
Avsluta kvällen i restaurangen och/eller i hotellbaren. Hotellets egen vin-/ölstuga med uteservering erbjuder gastronomiska upplevelser.
 Hotell Upstalsboom Galerie-Hotel Feuerschiff i Langeoog 
Upstalsboom Galerie-Hotel Feuerschiff

Hauptstraße 9
26465 Langeoog, Tyskland

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung

7,6 av 10
(89 Utvärdering)



 Från 49,00 EUR  
Hotell i Langeoog Detta medelklasshotell har totalt 30 rum.
Hotellet ligger nära järnvägsstationen (bara 0,2 km fågelvägen). Du når centrum snabbt till fots (avstånd 0,5 km).
Önskar du något ringer du bara den trevliga rumsservicen.
Det finns även ett kassaskåp. Det finns förstås en hårtork i ditt rum.
Utnyttja hotellets många erbjudanden på området hälsa och välmående, som t.ex. bastu, solarium, ångbad och bubbelpool. Utnyttja de möjligheter till massage och de terapierbjudanden som finns på hotellet! Du kan koppla av och återhämta dig i (inomhus) poolen och gymmet.
Hotellet har även café/bistro.
  
Flair Suiten Hotel Mare

Kiebitzweg 8
26465 Langeoog, Tyskland

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung

8,7 av 10
(5 Utvärdering)



 Från 133,00 EUR  
Hotell i Langeoog Välkommen till vårt First-Class hotell!
Hotellet välkomnar gäster med speciella behov: Här finns handikappvänliga rum samt tvätt- och rengöringsservice och det går även bra att ta med sig husdjur. Rumsservicen uppfyller gärna alla dina önskemål. Du kan lämna värdesaker i receptionen för förvaring.
Hotellrummen har kabel-TV, telefon och en minibar. Det finns en hårtork i rummet. Det går även bra att boka ett rum med balkong på hotellet.
I hotellets bastu med solarium får du full valuta för pengarna.
På kvällarna är du välkommen till hotellbaren.
 Hotell Hotel Dornumer Wappen i Dornum 
Hotel Dornumer Wappen

Alte Poststraße 1
26553 Dornum, Tyskland

Hotel 3 Sterne Hotelbewertung

7,4 av 10
(20 Utvärdering)



 Från 28,00 EUR  
Hotell i Dornum Det trestjärniga hotellet har 10 rum.
Gäster med speciella behov är välkomna: Hotellet erbjuder handikappvänliga rum samt tvättservice. Husdjur är välkomna. Du har tillgång till internet i så väl allmänna utrymmen (WLAN) som på rummet. Hotellet erbjuder kostnadsfri parkering.
Du har möjlighet att göra i ordning ditt eget kaffe eller te i alla rum. Dessutom kan du använda minibaren och hårtorken i badrummet. Ditt rum har kabel-TV och telefon. Hotellet har rökfria rum där vi gärna ställer in en barnsäng till ditt barn.
Hotellet lånar ut cyklar för kortare eller längre utflykter i omgivningen.
När vädret är bra kan du äta kvällsmålet på terrassen.
 Hotell Michels Kurhotel Germania i Norderney 
Michels Kurhotel Germania

Kaiserstraße 1
26548 Norderney, Tyskland

Hotel 4 Sterne Hotelbewertung
 Från 62,00 EUR  
Hotell i Norderney Hotellet med sina 90 bekvämt inredda rum har fyra stjärnor.
Hotellet ligger nästan i centrum (ca 0,5 km).
Receptionen är bemannad dygnet runt och erbjuder telefonväckning. Kontakta receptionen om du vill lämna dina värdesaker till förvaring eller använd kassaskåpet på rummet. Du har tillgång till internet i ditt rum och i hotellets allmänna utrymmen (WLAN). Rumsservicen uppfyller gärna alla dina önskemål.
Med radio och kabel-TV på ditt rum har du trevlig kvällsunderhållning. I badrummet finns en hårtork och en badrock för ditt välbefinnande. Om du vill ha ett rökfritt rum och/eller en barnsäng ska du tala om detta när du bokar.
Hotellets sport- och relaxavdelning erbjuder bl.a. massage, terapi- och skönhetsbehandlingar, ett solarium och ett gym. Efter en händelserik dag kan du koppla av och njuta i ångbad och bastu. I hotellets simhall är du en gärna sedd gäst: bevisa vad du kan och håll dig fit i vattnet!
I hotellrestaurangen kan du tillbringa en trevlig kväll och även beställa diabetikerkost och vegetariska rätter. Avsluta kvällen i baren tillsammans med andra hotellgäster.

 Visa alla hotell i Baltrum

Översikt över fördelarna

Mer än 210.000 hotell världen runt
Över 1.000.000 gästrecensioner
Bästa pris-garanti
Avgiftsfri bokning
Kostnadsfri avbokning
Betalning direkt på hotellet

Toppresmål

Paris
1038 hotell
Rome
581 hotell
Prag
444 hotell
London
442 hotell
Barcelona
289 hotell
New York
268 hotell
Wien
226 hotell
Venedig
206 hotell
Hamburg
199 hotell
Amsterdam
156 hotell
 
 
 
 


hotels deutsch  -  hotels english  -  hôtels français  -  hoteles español  -  alberghi italiano  -  hotels català  -  hotelů česky  -  szálloda magyar
hotels nederlands  -  hoteli polski  -  hotéis português  -  hotels română  -  отелей pусский  -  hotellia suomi  -  hotell svenska  -  oteller türkçe  -  酒店 中文

Upphovsrätt (c) 2001-2009 hotel.info GmbH
Alla rättigheter förbehålls. Nämnda märken tillhör respektive ägare. Genom att använda den här webbplatsen godkänner du hotel.info-allmänna affärsvillkor.
hotel.info GmbH ansvarar inte för innehållet på externt länkade Internetwebbplatser. Redaktionsruta