AKZENT Hotel Zur Post
Lauchagrundstraße 16
99891 Tabarz
8,7 a 10
Descrierea hotelului:
Hotelul de 3 stele are 40 camere. Hotelul este situat aproape de autostradă, fiind avantajos în ceea ce priveşte circulaţia (distanţă 3,0 km). Oaspeţii cu dorinţe speciale sunt bineveniţi: Hotelul oferă camere pentru persoanele cu handicap, un serviciu de spălare. Animalele de companie sunt permise. Atât în zona publică (WLAN), cât şi în cameră, puteţi folosi accesul la internet. Copii sunt bineveniţi! Există un loc special de joacă şi bineînţeles vă putem pregăti la cerere şi un pat pentru copii (în acest caz, vă rugăm să precizaţi în momentul rezervării). Serviciu la cameră şi serviciu de trezire sunt numai două din multele servicii, pe care personalul instruit al hotelului le oferă oaspeţilor săi. Hotelul vă oferă posibilitatea de a închiria avantajos un autovehicul, la faţa locului. La recepţie vă stă la dispoziţie un seif pentru păstrarea obiectelor dumneavoastră de valoare. Hotelul oferă locuri de parcare gratuite. Camerele de oaspeţi au bineînţeles televizor prin cablu, telefon şi un minibar. Pentru nefumători există camere proprii pentru nefumători. În camera dumneavoastră se găseşte şi un uscător de păr. Zona sportivă şi de wellness a hotelului oferă printre altele masaje, tratamente de terapie şi înfrumuseţare, un solar şi o sală de fitness. Pentru aventuri de grad redus sau mediu, hotelul vă pune la dispoziţie biciclete de închiriat, cu care puteţi explora împrejurimile. În saună vă puteţi deconecta. Savuraţi-vă cina pe terasa hotelului, atunci când este vreme frumoasă. Barul hotelului vă aşteaptă cu cele mai diferite băuturi. Petreceţi-vă seara în crama/berărie proprie hotelului.
Informaţii suplimentare despre hotel:
Program recepţie: de la ora 06:00 până la ora 22:00
Este posibilă cazarea gratuită a maxim 1 copil/copii cu vârsta până la 5 an/ani (inclusiv) în camera dublă a părinţilor (la 2 plătitori). Pentru întrebări suplimentare, vă rugăm să ne contactaţi.
Informaţii despre distanţă (km)
Aeroport (Erfurt):
Autostradă (A4):
Gară (Gotha):
Centru de congrese (Erfurt):
Golf:
Hipodrom:
40
3
25
35
25
2
Aeroport (Frankfurt am Main):
Autostradă (A71):
Târg (Erfurt):
Gară (Eisenach):
Tenis:
Teleferic de schi:
Copyright (c) 2001-2009 hotel.info GmbH Toate drepturile rezervate. Mărcile indicate aparţin respectivului proprietar. Odată cu folosirea acestui website recunoaşteţi hotel.info-TSC . hotel.info GmbH nu îşi asumă responsabilitatea pentru conţinutul site-urilor de internet externe legate prin linkuri. Impressum