HOTEL DE GmbH - Logo  
 Prihlásiť/registrovať
 
  Prehľad    |    Tlač    |    Ponuka práce  

Tlačové správy

TLAČOVÁ INFORMÁCIA


Prívetiví hostitelia: Hotelieri v Tokiu na čele, Bratislava v zozname najlepších

Norimberg, 8. december 2011 – Briti sú veľmi slušní a Čína je považovaná za krajinu úsmevov. Čo sa týka hotelových pobytov, tejto povesti zodpovedajú skôr iné národy. To potvrdzuje aktuálny prieskum portálu hotel.info. Bezplatná online rezervačná služba hotelov pre viac ako 210 000 hotelov na celom svete si vzala pod drobnohľad hodnotenia svojich viac než štyroch miliónov rezervujúcich zákazníkov týkajúce sa prívetivosti a kompetentnosti hotelových pracovníkov.

Výsledok: Vďaka prívetivému poskytovaniu služieb najviac zabodovali hoteloví zamestnanci v Tokiu, a aj Bratislava sa dostala v celosvetovom porovnaní hlavných miest medzi dvadsiatku najlepších. Londýn a Peking naproti tomu stále ukazujú potenciál na zlepšenie.


Prívetivosť a kompetentnosť hotelového personálu:
hotel.info – Najlepšia dvadsiatka medzinárodných metropol*


Miesto Mesto Krajina Hodnotenie
1. Tokio Japonsko 8,62
2. Helsinki Fínsko 8,36
3. Budapešť Maďarsko 8,35
4. Bangkok Thajsko 8,31
5. Ľubľana Slovinsko 8,30
6. Berlín Nemecko 8,27
7. Varšava Poľsko 8,26
8. Viedeň Rakúsko 8,22
9. Lisabon Portugalsko 8,16
10. Dublin Írsko 8,14
11. Bern Švajčiarsko 8,13
12. Singapur Singapur 8,12
13. Bratislava Slovensko 8,11
14. Záhreb Chorvátsko 8,09
15. Sofia Bulharsko 8,07
16. Luxembursko Luxembursko 8,02
17. Tallin Estónsko 8,01
18. Štokholm Švédsko 7,99
19. Praha Česko 7,98
20. Riga Lotyšsko 7,97


Za najprívetivejšiu považujú hoteloví hostia obsluhu v Tokiu

V celosvetovom porovnaní metropol obsadilo Tokio najvyššiu priečku. Hlavné mesto Japonska vedie s výrazným náskokom a ziskom 8,62 bodov v hodnotení prívetivosti a kompetentnosti hotelových pracovníkov pred Helsinkami, ktoré sa umiestnili na druhej priečke. Aj hoteloví personál vo Viedni a Berne sa zdá byť obzvlášť ústretový voči zákazníkom a orientovaný na poskytovanie služieb. Rezervujúci zákazníci svojimi hlasmi umiestnili rakúske spolkové hlavné mesto, ako aj švajčiarske spolkové mesto do stredu najlepšej dvadsiatky v medzinárodnom hodnotení. V porovnaní krajín si Rakúsko s 8,37 bodmi a Švajčiarsko s 8,27 bodmi takisto počínajú dobre. Slovensko v tomto hodnotení dosiahlo 8,13 bodov, pričom hlavné mesto Slovenska, Bratislava, obsadila vďaka zisku 8,11 bodov 13. priečku.

V krajine úsmevov prejavili hoteloví hostia o čosi menej spokojnosti s pracovníkmi tamojšieho hotelierstva. Ľudia hľadajúci hotelové ubytovanie ohodnotili prívetivosť poskytovaných služieb v čínskych hoteloch na 7,76 bodov. Hlavné mesto Peking dosiahlo so ziskom 7,71 bodov 30. priečku, a preto sa nedostalo do zoznamu najlepších. Aj u Britov, ktorí sú považovaní za veľmi slušných, je vo veciach prívetivosti a kompetentnosti ešte stále čo zlepšovať. Celkový bodový priemer Spojeného kráľovstva je iba 7,58 bodov, pričom Londýn s hodnotením 7,35 bodov výrazne zaostáva.

* Nocujúci hostia hodnotia hotel rezervovaný cez www.hotel.info po odcestovaní bodovým systémom (0 až 10). Okrem kritérií, ako je kvalita izby a pomer ceny a poskytovaných služieb, je tu okrem iného možné hodnotiť aj prívetivosť a kompetentnosť personálu.


hotel.info
www.hotel.info je bezplatná rezervacná služba hotelov pre podniky a súkromných zákazníkov. Na celom svete poskytuje služba na elektronickú rezerváciu viac ako 210 000 hotelov. V porovnaní s inými spôsobmi rezervácie získa zákazník prostredníctvom spolocnosti hotel.info znacné cenové výhody. Dalej zobrazuje spolocnost hotel.info všetky dostupné ceny izieb v hoteli, takže zákazník si vždy môže vybrat najvýhodnejšiu, príp. najvhodnejšiu cenu. Všetky rezervácie prostredníctvom stránky hotel.info sa súcasne, bezpecne a priamo odovzdávajú príslušnému hotelu. To zarucuje jedinecnú integráciu vlastných hotelových rezervacných systémov (tzv. CRS, príp. PMS) a vlastného rezervacného systému spolocnosti hotel.de myRES na jednotnom užívatelskom rozhraní spolocnosti hotel.info.
V zmysle výberu hotela zakladajúceho sa na skúsenostiach môžu zákazníci hladajúci hotel na stránke spolocnosti hotel.info okrem centrálnych informácií, ako sú ceny izieb a vybavenie hotela siahnut aj po hodnoteniach stoviek tisíc nocujúcich hostí z celého sveta a opriet svoje rozhodnutie o rezervácii o. i. aj o to. V porovnaní s hodnotiacimi portálmi sa zároven zákazník spolocnosti hotel.info môže spolahnút na 100 % pravé hodnotenie hotela, pretože sa zistujú výlucne hodnotenia rezervujúcich zákazníkov, ktorí krátko predtým nocovali v príslušnom hoteli. hotel.info – medzinárodná znacka spolocnosti hotel.de AG – bola vytvorená na to, aby zrýchlila expanziu na zahranicné trhy. Na akvizíciu nových zákazníkov a hotelov v zahranicí už boli otvorené kancelárie vo Velkej Británii (Londýn), Francúzsku (Paríž), Španielsku (Barcelona), Taliansku (Rím), Cíne (Šanghaj) a Singapure. Vysoký podiel medzinárodne pôsobiacich firemných zákazníkov pritom podniku ulahcuje vstup na nové trhy. Cielom je, aby sa spolocnost hotel.info etablovala ako vedúca rezervacná služba hotelov pre firemných a súkromných zákazníkov na celom svete.

Kontakt na tlacové oddelenie:

Aleksander Szumilas
hotel.de AG
Hugo-Junkers-Straße 15-17
90411 Norimberg
Nemecko
Tel.: +49-(0)911-59832-0
Fax: +49-(0)911-59832-11
e-mail: presse@hotel.info
URL: www.hotel.info


späť k prehľaduICP-Licence: 沪ICP备10026152号