HOTEL DE GmbH - Logo  
 Prihlásiť/registrovať
 
  Prehľad    |    Tlač    |    Ponuka práce  

Tlačové správy

TLAČOVÁ INFORMÁCIA


Najobľúbenejšie biznis hotely v roku 2011: Kde často nocovali obchodní cestujúci

Norimberg, 22. februára 2012 – Pre hoteliérov predstavujú obchodní cestujúci významnú cieľovú skupinu, keďže nezriedka trávia viacero dní v týždni v hoteloch. Kde však nocujú najčastejšie? hotel.info, bezplatná online rezervačná služba hotelov pre viac ako 210 000 hotelov na celom svete, si tentoraz vzala na mušku hotelové rezervácie zákazníkov z radov obchodníkov za rok 2011 a zistila, ktoré biznis hotely patria v Európe k najčastejšie rezervovaným.

Keďže v prípade obchodných cestujúcich hrá dôležitú úlohu pomer ceny a výkonu a ich pozornosť sa teda upriamuje na cenovo zvýhodnené hotelové izby a izby v strednom až vyššom segmente, služba hotel.info sa zamerala na 2- až 4-hviezdičkové hotely (vrátane 4,5-hviezdičkových).

Prvých 20 hotelov najčastejšie rezervovaných obchodnými cestujúcimi na stránke hotel.info v európskom porovnaní*

Miesto Hotel Mesto Hviezdičky Hodnotenie
1. Hotel Melia Ria Aveiro Aveiro (Portugalsko) 4 8,9
2. Courtyard Stockholm Kungsholmen Štokholm (Švédsko) 4 8,6
3. Falkensteiner Hotel Bratislava Bratislava (Slovensko) 4 8,6
4. Dorint Hotel Amsterdam – Airport Schiphol (Holandsko) 4 8,5
5. Austria Trend Hotel Ljubljana Ľubľana (Slovinsko) 4 8,5
6. Hilton Moscow Leningradskaya Moskva (Rusko) 4 8,5
7. Kantarellis Suites Vaasa (Fínsko) 4 8,4
8. Hilton London Tower Bridge Londýn (Spojené kráľovstvo) 4 8,4
9. Lindner Hotel & City Lounge Antwerpen Antverpy (Belgicko) 4 8,3
10. Hotel International Záhreb (Chorvátsko) 4 8,3
11. Mercure Graz City Graz (Rakúsko) 4 8,1
12. Hotel Barcelona Princess Barcelona (Španielsko) 4,5 8,1
13. NH Lyon Airport Lyon (Francúzsko) 4 8,1
14. Crowne Plaza Hotel Copenhagen Towers Kodaň (Dánsko) 4 8,1
15. Doubletree by Hilton Milan Miláno (Taliansko) 4,5 8,1
16. Holiday Inn Stuttgart Stuttgart (Nemecko) 4 8,0
17. Mövenpick Hotel Prague Praha (Česko) 4 8,0
18. Dorint An der Messe Basel Bazilej (Švajčiarsko) 3,5 8,0
19. Radisson Blu Sobieski Hotel Varšava (Poľsko) 4 8,0
20. Airport-Hotel Budapest Vecsés (Maďarsko) 4 8,0


Výsledok:

Prvú priečku medzi najčastejšie rezervovanými biznis hotelmi v Európe obsadil so ziskom 8,9 bodov Hotel Melia Ria Aveiro v Portugalsku. Hostia si tu pochvaľovali najmä raňajkové menu s veľkým výberom jedál ako aj dobrý pomer ceny a výkonu. Na druhom mieste sa umiestnil hotel Courtyard Stockholm Kungsholmen vo Švédsku. Slovenský Falkensteiner Hotel Bratislava v medzinárodnom rebríčku skončil na 3. priečke.

*Vysvetlenie k postupu: Pri európskom porovnávaní sa brali do úvahy iba najčastejšie rezervované biznis hotely v jednotlivých krajinách v roku 2011. Víťazi v krajine sa dostali do vyššie uvedeného hodnotenia na základe ich známky celkového hodnotenia (najlepšia možná známka je 10,0). Pri zisku rovnakého hodnotenia rozhodol o konečnom výsledku počet hodnotení. Hodnotenia uvádzajú stav z 23. 01. 2012. Menšie odchýlky preto nie sú vylúčené.


hotel.info
www.hotel.info je bezplatná rezervacná služba hotelov pre podniky a súkromných zákazníkov. Na celom svete poskytuje služba na elektronickú rezerváciu viac ako 210 000 hotelov. V porovnaní s inými spôsobmi rezervácie získa zákazník prostredníctvom spolocnosti hotel.info znacné cenové výhody. Dalej zobrazuje spolocnost hotel.info všetky dostupné ceny izieb v hoteli, takže zákazník si vždy môže vybrat najvýhodnejšiu, príp. najvhodnejšiu cenu. Všetky rezervácie prostredníctvom stránky hotel.info sa súcasne, bezpecne a priamo odovzdávajú príslušnému hotelu. To zarucuje jedinecnú integráciu vlastných hotelových rezervacných systémov (tzv. CRS, príp. PMS) a vlastného rezervacného systému spolocnosti hotel.de myRES na jednotnom užívatelskom rozhraní spolocnosti hotel.info.
V zmysle výberu hotela zakladajúceho sa na skúsenostiach môžu zákazníci hladajúci hotel na stránke spolocnosti hotel.info okrem centrálnych informácií, ako sú ceny izieb a vybavenie hotela siahnut aj po hodnoteniach stoviek tisíc nocujúcich hostí z celého sveta a opriet svoje rozhodnutie o rezervácii o. i. aj o to. V porovnaní s hodnotiacimi portálmi sa zároven zákazník spolocnosti hotel.info môže spolahnút na 100 % pravé hodnotenie hotela, pretože sa zistujú výlucne hodnotenia rezervujúcich zákazníkov, ktorí krátko predtým nocovali v príslušnom hoteli. hotel.info – medzinárodná znacka spolocnosti hotel.de AG – bola vytvorená na to, aby zrýchlila expanziu na zahranicné trhy. Na akvizíciu nových zákazníkov a hotelov v zahranicí už boli otvorené kancelárie vo Velkej Británii (Londýn), Francúzsku (Paríž), Španielsku (Barcelona), Taliansku (Rím), Cíne (Šanghaj) a Singapure. Vysoký podiel medzinárodne pôsobiacich firemných zákazníkov pritom podniku ulahcuje vstup na nové trhy. Cielom je, aby sa spolocnost hotel.info etablovala ako vedúca rezervacná služba hotelov pre firemných a súkromných zákazníkov na celom svete.

Kontakt na tlacové oddelenie:

Aleksander Szumilas
hotel.de AG
Hugo-Junkers-Straße 15-17
90411 Norimberg
Nemecko
Tel.: +49-(0)911-59832-0
Fax: +49-(0)911-59832-11
e-mail: presse@hotel.info
URL: www.hotel.info


späť k prehľaduICP-Licence: 沪ICP备10026152号